Geosfera Jaworzno mosek

O tym jak… trafiliśmy do GEOsfery Jaworzno

Szybko, treściwie i na temat – GEOsfera Jaworzno

Nie macie pomysłu na szybki wypad z rodziną. Wypadnijcie do Jaworzna. Mieli tam kiedyś kamieniołom, a teraz mają GEOsferę. A w niej: stawek ze złotymi rybkami, figury dinozaurów, tablice edukacyjne o tematyce geologicznej, mega globus z dawnych wieków, plac zabaw dla dzieciaków, zieleń i roślinki. Fajne miejsce na wieczorny spacer, zachód słońca z mostku bardzo ładnie się prezentuje. Całość nie jest duża, ale na popołudniowy wypad powinno być ok.

Geosfera Jaworzno   Geosfera Jaworzno

Geosfera Jaworzno

Uroczysko Sadowa Góra

Wychodząc na górę trafiamy do Uroczyska Sadowa Góra, kryjącego się pod przedziwną nazwą Użytku Ekologicznego. Wspomniany użytek stanowi obrzeże kamieniołomu porośnięte gęsto kolczastymi krzewami owocowymi, które, jeśli trafić tu w odpowiednim czasie, czasie ich kwitnienia, dodałyby Geosferze uroku. Niestety nam nie wyszło, chociaż plany jak zawsze były i jak zawsze były ambitne.

Geosfera Jaworzno

Geosfera Jaworzno

Geosfera Jaworzno   Geosfera Jaworzno

Jeśliś cyklistą

Po wspomnianym wcześniej mostku przebiega ścieżka rowerowa, nie wiem jednak dokąd prowadzi, wygląda bardzo przyjaźnie i zaprasza do skorzystania.

Geosfera Jaworzno

Jaworzno

Bardzo to wszystko ładne i godne pochwały, powstało bardzo prostym sposobem coś ładnego i turystycznie atrakcyjnego ze zwykłej dziury w ziemi. Wystarczyło trochę posprzątać, zainwestować w małą architekturę i mamy wspaniałe spacerowe miejsce na rodzinny wypad. Nic tylko brać z Jaworzna przykład – do innych miast mówię.

Geosfera Jaworzno

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.