i gruby na pasy

Dziecięce mądrości #58 – Bardzo niewychowawczo

Czerwone światło

– Tato, a czy ktoś może przechodzić na czerwonym świetle? – pyta Puchu naciskając przycisk do zmiany świateł.

– Czasem dorośli mogą przechodzić na czerwonym świetle. – Odpowiada tata bardzo niewychowawczo, ale w myśl zasady, że nie należny okłamywać dzieci.

– Nastolatki mogą też przechodzić na czerwonym świetle, prawda tato? – Dopowiada Puchu.

– No tak, mogą. – Kolejny raz niewychowawczo potwierdza tata.

– I grubi…

I grubi…

Teraz wchodzi ta muzyczka tuuu tu tu tu. Wiecie, taka na pianinie, albo świerszcze. O albo takie echo wyciszające się i grubi… i grubi… i grubi…. Mina taty klasyczna – z cyklu czerwony muppet z memów. W zasadzie nie mam na to odpowiedniego komentarza. Co nie wymyślę to głupie jakieś i tylko gruba nastolatka, która myśli, że jest już dorosła, kołacze mi się po głowie. Tego chyba nie wolno mi napisać, bo skończę wykluczona ze składanki jak Freedie i jego piosenka Fat Bottomed Girls. Niech tam ma chłopina od Kwyrloczki, słuchajcie ludziska, bo zaraz cenzura wjedzie na czerwonej klaczy politycznej poprawności i lewaki zobronio! Może należałoby jednak powiedzieć, że cenzuryszcze wjedzie na koniszczu, a może lepiej nie drążmy tego tematu…

Jednak nie mogę się powstrzymać i w odpowiedzi na aktywiszcze ekologiczne o zielonych włosach pragnę zauważyć, że od dawien dawna forma ta przedziwna jest znana i używana w słowie – kurwiszcze. Wybaczcie, ale nie mogłam zmilczeć. Z tym dzisiejszej nocy was zostawiam. Dobranocka.


Autor tekstu: Kwyrloczkiszcze

Zdjęcia: Rymbabiszcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *